banner
Duyurular

                                                ÖNEMLİ

Değerli Üyelerimiz,

Hepinizin bildiği üzere Ocak 2021 de olması gereken Genel Kurulumuz pandemi dolayısıyla yapılamamıştır.

Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü'nden alınan mesajda ise daha önce yapılamayan Genel Kurulların 2021 Mart ayı içinde mutlaka yapılmasının gerektiği belirtilmiştir.

Bu duruımda;

Bursa Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneği'nin Genel Kurulu 17 Mart 2021 Çarşamba günü saat 11.00-13.00 arası, bu tarihte çoğunluk sağlanamazsa 24 Mart 2021  Çarşamba günü aynı saatte yapılacaktır.

Yer: Karaman Dernekler Yerleşkesi 32 nolu salon

GENEL KURUL GÜNDEMİ

1- Açılış, Saygı Duruşu

2- Divan Heyetinin Oluşturulması

3- Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunu  Okunması

4- Faaliyet Raporunun İbrası

5- Gelir-Gider Cetvelinin okunması

6- Gelir-Gider Cetvelinin İbrası

7- Son iki yıllık Yönetim ve Denetim Kurullarının İbrası

8- Yeni Yönetim ve  Denetim Kurullarının Seçimi ve Oylanması

9- Yıllık aidat ve dernek giriş aidatlarının aynen devam etmesinin    oylanması

10-Devamsız ve aidat yatırmayan üyelerin durumunun konuşulup oylanması

11-Dilek ve Öneriler

12-Kapanış


Bursa Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 9,4575   9,4745
EURO 10,9812   11,0010
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Sponsorlarımız
ÜYELERİMİZ


  Ad Soyad : ADİLE ERBİLGİN
  Meslek :
  Şehir : Bursa
   
  Ad Soyad : ALİ HİKMET DODA
  Meslek :
  Şehir : Bursa
   
  Ad Soyad : ARZU TURAN
  Meslek :
  Şehir : Bursa
   
  Ad Soyad : AYŞE HIZLAN
  Meslek :
  Şehir : Bursa
  1955 Yılında Eskişehir'de Doğdu. Ailesi doğumunun ardından Kütahya'ya yerleşince emekli oluncaya kadar Kütahya'da yaşadı. 1972 Yılında TEK Seyitömer Termik. Santralında çalışmaya başladı. 1973 Yılında Tahsin Hızlan'la evlendi. Esden ve Dilem isimlerinde iki kızları var. 1986 Yılında Anadolu Üniversitesi Kütahya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde başladığı İşletme Bölümü'nden 1990 Yılında mezun oldu. 1994 Yılında emekli olarak Kızının eğitimi nedeniyle Bursa'ya yerleşti. Resim çalışmaya 1999 yılında Yonca Ülgen Odabaşı Atölyesinde başladı. 2016 Yılından itibaren Nilüfer Belediyesi Ataçarşı Atölyesinde ve halen Faik Agaev'in öğrencisi olarakdevam ediyor.KATILDIĞI KARMA SERGİLERAtaçarşı Resim Atölyesi Yıl Sonu Sergileri2014 Yılında Bursa Bursa Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneğinin düzenlediği Bilecik Güzel Sanatlar Galerisi'ndeki Sergi2015 Yılında Bursa Bursa Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneğinin düzenlediği Kütahya Güzel Sanatlar Galerisi'ndeki Sergi2016 Yılında Bursa Bursa Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneğinin düzenlediği Bursa Güzel Sanatlar Galerisindeki Sergi2016 Yılında Bursa Bursa Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneğinin düzenlediği Nilüfer Bld.Konak Kültürevi'ndeki Sergi2016 Yılında Bursa Bursa Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneğinin düzenlediği Nilüfer Bld.Halkevi'ndeki Sergi  
  Ad Soyad : Ayşe Sibel sütiş
  Meslek :
  Şehir : İstanbul
  23.11.1967 Bursa doğumluyum.1983 yılında kız meslek dekoratif sanatlar bölümünü bitirdim.Meslek yaşamımda desen tasarım ve ev dekorasyonu konularıyla ilgilendim.2011 yılında Devlet Güzel Sanatlar derneğinden 2 karma sergide yer aldım. Üretmenin zevkini tatmış ve devamlılığını yaşamayı tercih eden ruhlardanım.  
  Ad Soyad : AYŞEN GAMZE SAYGILI DOĞUŞ
  Meslek :
  Şehir : Bursa
   
  Ad Soyad : Ayşen TAŞTEKİN DODA
  Meslek :
  Şehir : İstanbul
  1960 BURSA,M. Kemalpaşa doğumludur.Bursa Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği mezunu olan sanatçı çeşitli devlet okullarında görev yaptıktan sonra 2007 yılında emekli olmuştur. Resim yapmayı yaşam biçmi olarak seçen Taştekin Doda, çalışma hayatı ile ressamlığını bir arada yürütmüştür.Bursa Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde 6 sene yetişkinlere öğtemenlik yapmıştır.Son dört yıldır ise Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneği Bşk.lığı görevini sürdürmektedir.Evli ve iki kız çocuğu vardır. Sanatın kendi içinde sorgulanmas gerektiğine inanan sanatçı; günümüzde teknolojik ortamın da etkisiyle özgün tarzların unutulduğu,maddi kaygılarla aynı çalışmaların ortada dolaştığı bu kısır dönemi üzülerek izlemektedir.Sanatın sadece tual ile sınırlı kalmadığı günümüzde insan beyninin yaratıcılığa kafa yorması,kendini entellektüel anlamda da beslemesi gerekliliğine inanmaktadır. Renkçi ve spatula darbelerini kullanarak dışavurumcu tarzı benimseyen TaştekinDoda Bursa da kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. KİŞİSEL SERGİLER 1996 Devlet Sanatlar Galerisi/BURSA 1997 Onka-Day Tıp Fak./ BURSA 1998 Devlet Güzel Sanatlar Galerisi /ANTALYA 2000 Tayyare Kültür Merkez Sami Güner Salonu/ BURSA 2003 Öğretmenler Günü Sergisi-Zafer Plaza/BURL,SA 2004 Tayyare Kültür Merkezi Sami Güner Salonu/BURSA 2005 Ayşen Taştekin Atölye Sergisi/BURSA 2007 Devlet Güzel Sanatlar Galerisi/BURSA 2007 Devlet Güzel Sanatlar Galerisi/ ANKARA 2008 Osmanlı Tersanesi-Marina/ BODRUM 2009 B.B. Çetin Emeç Galerisi/ İZMİR 2010 Festiculture-Lion/ FRANSA 2010 Balibeyhan Sergi Salonu/BURSA 2011 Devlet Güzel Sanatlar Galerisi/ESKİŞEHİR KARMA SERGİLERDEN SEÇMELER, Bursa Yerel Gündem sergileri,Bursa Öğretmenler Günü sergileri,DGSG Çalışanları ile KÜTAHYA ve BİLECİK sergileri,Kadın Ressamlar Derneği ile DGSG , TKM Sergi ve BALIKESİR sergisi,Bahariye sanat galerisi-İSTANBUL,Güz.San.Kor.ve Geliştirme Derneği ile 2011 ve Konak Kültürevi,2011 Anatolium AVM,2012 Askeri Müze-İSTANBUL Korupark AVM, Tayyare Kültür Merkezi,Altınşehir Gençlik Merkezi,2013 Konakkültür evi....  
  Ad Soyad : BERRİN ALTAY
  Meslek :
  Şehir : Bursa
   
  Ad Soyad : DENİZ SOLAKOZLU
  Meslek : Öğretmen
  Şehir : Bursa
   
  Ad Soyad : EMİNE FİLİZ ANGIÇ
  Meslek :
  Şehir : Bursa
   
  Ad Soyad : ERTUĞRUL TOPSAKAL
  Meslek :
  Şehir : Bursa
  1953 Yılında Bursa’da doğdu. 1975’te Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İktisat Bölümünü bitirdi. Serbest Muhasebeci olarak çalıştı. 1973 ve 1982 yıllarında birer ay süreyle Hollanda’da bulunarak müzelerde resim hakkında kişisel gözlemlerde bulundu. 1980-2017 yılları arasında Bursa, İstanbul, Ankara ve İzmir’de 15 kişisel sergi açtı, birçok karma sergiye katıldı. 2006 yılında TC.Kültür Bakanlığı’nın düzenlediği “ATATÜRK’ÜN DOĞUMUNUN 125.YILINDA TÜRKİYE RESİMLENİYOR” etkinliğine katıldı ve bu etkinliğin kitabında resimleri yayınlandı. Kültür Bakanlığı koleksiyonuna resimleri alındı. Yurtiçi ve yurtdışı kolleksiyonlarında resimleri bulunmaktadır.  
  Ad Soyad : EZGİ SİVRİOĞLU
  Meslek :
  Şehir : Bursa
   
  Ad Soyad : FERYAL ŞİMŞEK
  Meslek :
  Şehir : Erzincan
  1970 Erzincan’da doğdu. Uludağ Üniversitesi Radyoloji Bölümünü bitirdikten sonra 1990-2009 yılları arasında U.Ü Tıp Fakültesi Radyoloji ABD çalıştı ve emekli oldu. Bu arada Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetiminden de mezun oldu. 1994 yılından itibaren resim ve yontu ile ilgilenmeye başladı. Farklı ustaların eğitimi sonrası ilk sergisini, iki arkadaşıyla 1999 yılında Bursa Mena Sanat Eğitim Merkezinde açtı. 2017 yılında Bursa Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneği'ne, 2018 de de Türkiye Güzel Sanat Eserleri Meslek Birliği'ne (GESAM)katıldı. Birçok karma sergide yer aldı. İlk kişisel sergisini 2019 yılın da Bursa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde izlenime sundu. Resimlerinde çoğunlukla Dışavurumcu bir anlayışla çalışmaktadır. Eserlerinde yaşanmakta olan dönemin yanlışlıklarına göndermeler izlenebilir. Resim sanatında farklı arayışları sürdürmektedir.  

Bursa Güzel Sanatları Koruma Ve Geliştirme Derneği

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top