banner
Duyurular

Bursa Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneği yönetimi olarak yeni döneme Faik Agayev hocamızla Workshop  düzenleyerek başlıyoruz. Etkinliğimiz20.03.2023 tarihinde Nilüfer Dernekler Yerleşkesinde yapılacak.


BURSA GÜZEL SANATLARI KORUMA VE GELİŞTİRME DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

        Bursa Güzel Sanatları Koruma Ve Geliştirme Derneği Olağan Genel  Kurul  Toplantısı aşağıdaki gündemle 23 Ocak 2023 Pazartesi günü  saat 11:00'de Nilüfer Belediyesi Beşevler Yerleşkesi Konferans 1 salonunda gerçekleştirilmiştir.

 YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 NİLGÜN SOLAKOZLU

 

GÜNDEM

1-AÇILIŞ, SAYGI DURUŞU

2-DİVAN HEYETİNİN OLUŞTURMASI

3-YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORUNUN OKUNMASI

5-FALİYET RAPORU İBRASI

6-GELİR GİDER CETVELİNİN OKUNMASI

7-GELİR GİDER CETVELİNİN İBRASI

8.SON İKİ YILIN YÖNETİM VE DENETİM KURULLARININ İBRASI

8- YENİ YÖNETİM VE DENETİM KURULLARININ SEÇİMİ

9-YILLIK AİDAT VE DERNEK GİRİŞ AİDATLARININ YENİDEN BELİRLENİP ONAYLANMASI

10-DEVAMSIZ VE AİDAT YATIRMAYAN ÜYELERİN DURUMLARININ KONUŞULUP  ONAYLANMASI

11-DİLEK, TEMENNİLER

12-KAPANIŞ

 

 

 

 


Bursa Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Sponsorlarımız
ÜYELERİMİZ


  Ad Soyad : ADİLE ERBİLGİN
  Meslek : Desinatör
  Şehir : Bursa
   
  Ad Soyad : ALİ HİKMET DODA
  Meslek : Doktor
  Şehir : Bursa
   
  Ad Soyad : ARZU TURAN
  Meslek : Ev Hanımı
  Şehir : Bursa
   
  Ad Soyad : AYŞE HIZLAN
  Meslek : Emekli
  Şehir : Bursa
  1955 Yılında Eskişehir'de Doğdu. Ailesi doğumunun ardından Kütahya'ya yerleşince emekli oluncaya kadar Kütahya'da yaşadı. 1972 Yılında TEK Seyitömer Termik. Santralında çalışmaya başladı. 1973 Yılında Tahsin Hızlan'la evlendi. Esden ve Dilem isimlerinde iki kızları var. 1986 Yılında Anadolu Üniversitesi Kütahya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde başladığı İşletme Bölümü'nden 1990 Yılında mezun oldu. 1994 Yılında emekli olarak Kızının eğitimi nedeniyle Bursa'ya yerleşti. Resim çalışmaya 1999 yılında Yonca Ülgen Odabaşı Atölyesinde başladı. 2016 Yılından itibaren Nilüfer Belediyesi Ataçarşı Atölyesinde ve halen Faik Agaev'in öğrencisi olarakdevam ediyor.KATILDIĞI KARMA SERGİLERAtaçarşı Resim Atölyesi Yıl Sonu Sergileri2014 Yılında Bursa Bursa Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneğinin düzenlediği Bilecik Güzel Sanatlar Galerisi'ndeki Sergi2015 Yılında Bursa Bursa Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneğinin düzenlediği Kütahya Güzel Sanatlar Galerisi'ndeki Sergi2016 Yılında Bursa Bursa Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneğinin düzenlediği Bursa Güzel Sanatlar Galerisindeki Sergi2016 Yılında Bursa Bursa Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneğinin düzenlediği Nilüfer Bld.Konak Kültürevi'ndeki Sergi2016 Yılında Bursa Bursa Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneğinin düzenlediği Nilüfer Bld.Halkevi'ndeki Sergi  
  Ad Soyad : Ayşe Sibel SÜTİŞ
  Meslek : Emekli
  Şehir : İstanbul
  23.11.1967 Bursa doğumluyum.1983 yılında kız meslek dekoratif sanatlar bölümünü bitirdim.Meslek yaşamımda desen tasarım ve ev dekorasyonu konularıyla ilgilendim.2011 yılında Devlet Güzel Sanatlar derneğinden 2 karma sergide yer aldım. Üretmenin zevkini tatmış ve devamlılığını yaşamayı tercih eden ruhlardanım.  
  Ad Soyad : AYŞEN GAMZE SAYGILI DOĞUŞ
  Meslek : Mühendis
  Şehir : Bursa
   
  Ad Soyad : Ayşen TAŞTEKİN DODA
  Meslek : Resim Öğretmeni
  Şehir : İstanbul
  1960 BURSA,M. Kemalpaşa doğumludur.Bursa Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği mezunu olan sanatçı çeşitli devlet okullarında görev yaptıktan sonra 2007 yılında emekli olmuştur. Resim yapmayı yaşam biçmi olarak seçen Taştekin Doda, çalışma hayatı ile ressamlığını bir arada yürütmüştür.Bursa Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde 6 sene yetişkinlere öğtemenlik yapmıştır.Son dört yıldır ise Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneği Bşk.lığı görevini sürdürmektedir.Evli ve iki kız çocuğu vardır. Sanatın kendi içinde sorgulanmas gerektiğine inanan sanatçı; günümüzde teknolojik ortamın da etkisiyle özgün tarzların unutulduğu,maddi kaygılarla aynı çalışmaların ortada dolaştığı bu kısır dönemi üzülerek izlemektedir.Sanatın sadece tual ile sınırlı kalmadığı günümüzde insan beyninin yaratıcılığa kafa yorması,kendini entellektüel anlamda da beslemesi gerekliliğine inanmaktadır. Renkçi ve spatula darbelerini kullanarak dışavurumcu tarzı benimseyen TaştekinDoda Bursa da kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. KİŞİSEL SERGİLER 1996 Devlet Sanatlar Galerisi/BURSA 1997 Onka-Day Tıp Fak./ BURSA 1998 Devlet Güzel Sanatlar Galerisi /ANTALYA 2000 Tayyare Kültür Merkez Sami Güner Salonu/ BURSA 2003 Öğretmenler Günü Sergisi-Zafer Plaza/BURL,SA 2004 Tayyare Kültür Merkezi Sami Güner Salonu/BURSA 2005 Ayşen Taştekin Atölye Sergisi/BURSA 2007 Devlet Güzel Sanatlar Galerisi/BURSA 2007 Devlet Güzel Sanatlar Galerisi/ ANKARA 2008 Osmanlı Tersanesi-Marina/ BODRUM 2009 B.B. Çetin Emeç Galerisi/ İZMİR 2010 Festiculture-Lion/ FRANSA 2010 Balibeyhan Sergi Salonu/BURSA 2011 Devlet Güzel Sanatlar Galerisi/ESKİŞEHİR KARMA SERGİLERDEN SEÇMELER, Bursa Yerel Gündem sergileri,Bursa Öğretmenler Günü sergileri,DGSG Çalışanları ile KÜTAHYA ve BİLECİK sergileri,Kadın Ressamlar Derneği ile DGSG , TKM Sergi ve BALIKESİR sergisi,Bahariye sanat galerisi-İSTANBUL,Güz.San.Kor.ve Geliştirme Derneği ile 2011 ve Konak Kültürevi,2011 Anatolium AVM,2012 Askeri Müze-İSTANBUL Korupark AVM, Tayyare Kültür Merkezi,Altınşehir Gençlik Merkezi,2013 Konakkültür evi....  
  Ad Soyad : BERRİN ALTAY
  Meslek : Öğretmen
  Şehir : Bursa
   
  Ad Soyad : DENİZ SOLAKOZLU
  Meslek : Öğretmen
  Şehir : Bursa
   
  Ad Soyad : Derya YILDIZ ASLANTÜRK
  Meslek : Yönetici
  Şehir : Bursa
   
  Ad Soyad : DUYGU SARI
  Meslek : ÖĞRETMEN
  Şehir : Bursa
   
  Ad Soyad : Elif AKMAN
  Meslek : Ev Hanımı
  Şehir : Bursa
  Lise yıllarımda resme ilgi duydum. Boyayla ilgili herşeyi denedim ama resim ağır geldi. Kükürtlü Sanayi ve Ticaret İlköğretim Okulu'nda 5 yıl sınıf anneliği yaptım. Çocukların resim sergilerine yardımcı oldum . Bir oğlum ve bir kızım var. Ataçarşı resim atölyesinde Faik Agayev ile 2015'te resim derslerine başladım.  
  Ad Soyad : ELİF TAPMAZ
  Meslek : EV HANIMI
  Şehir : Bursa
   

Bursa Güzel Sanatları Koruma Ve Geliştirme Derneği

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top