banner
Duyurular

Ninecim Sanatevi'nin düzenlediği, Şeref Ruhi Aydın'ın 'Kökler' isimli sergisi 25 Mayıs cumartesi günü saat 15.00'da siz değerli sanatseverlerin izlenimine sunulacaktır.


Bursa Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Sponsorlarımız
Bir sergi, Bir gezi ve Bir İstanbul Hatırası Bedri Rahmi Eyüboğlu

Bir sergi, Bir gezi ve Bir İstanbul Hatırası  

Bursa Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu olarak  Türk Sanat tarihinin önde gelen isimlerinden değerli Ressam, Şair ve Sanat Egitimcisi  Bedri Rahmi Eyüboğlu nun Istanbul Dirimart Pera ve Dirimart Dolapdere salonlarında sergilenen  "Sonsuz Yankı " başlıklı sergisine gitme kararı aldığımızda küçük bir grupla bu turu planlanmıştık. 
Duyuruyu yaptığımızda ilginin yoğun olması bizi cesaretlendirdi. Öyle ki büyük bir otobüse fazladan bir yolcu ile,  hatta yer olmadığı için aramıza katılamayan dostlarımızla tekrar plan yapma  sözüyle   yola çıktık.
Ocak ayı ortalarında olmamıza rağmen hava koşulları gezme ve yürüyüş için çok uygundu. 
Öncesinde Bedri Rahmi Eyüboğlu nun torunu Sayın Rahmi Eyüboğlu beyefendi bize eşlik etmeyi planlamıştı. Ancak yoğun programı sebebiyle aramızda olamadı. Dirimart Pera dan başlayan turumuzda   değerli yazar Ömer Faruk Şerifoğlu bize eşlik etti. Saygıdeğer yazarımıza ve Sergi  küratöru Sevgili Ahu hanıma da destekleri için çok teşekkür ediyoruz. 
Dirimart Pera  da, değerli sanatçımızın yaşam öyküsünü dinlerken, birbirinden özel ve güzel eserlerini yakından görme imkanımız oldu.
Yolculuğumuz sırasında aramıza yeni katılan üyelerimiz ve üyelik başvurusunda bulunarak aramıza katılmak isteyen  yolcularımızla da yakından tanışma olanağımız oldu. 
Şarkılarla, şiirlerle , edebi ve sanat içerikli sohbetler ve hatta masallarla geçen yolculuğumuza ilişkin notları da siz değerli üyelerimizle paylaşmak isteriz.

- Çok değerli  katkıları ve bize iyi hissettiren kendi yazdığı şiirleri için  Mehmet Kınay beyefendiye, 
-  Harika sesiyle dinlettigi güzel şarkılarıyla  eğitimli ve yetenekli arkadaşımız Esra Bulut ve güzel kızına, 
- Güler yüzü , güzel Türkçesiyle Sanat üzerine düşüncelerini paylaşan  Edebiyat öğretmenimiz Tuğba Tecirli ye,
- Eğitici masallar içeren kitapları ile minik yüreklere dokunan ve görüşlerimizi almak üzere  bir masalını bizimle paylaşan , Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Ülkü Kara ya, 
-Neşesi ve şarkıları ile içimizi coşturan Başkan Yardımcımız Sevgili Selma Çelebioğlu na,
-Enerjisi ve neşesi ile bize yorgunluğumuzu unutturan ,hatta çok iyi hissettiren ,Sevgili Yazmanız Derya Yıldız Aslantürk e , 

Bizimle bu yolculuğu paylaşan uyumlu, hoşgörülü,  bilgili , ilgili değerli üyelerimiz ile çok kıymetli misafirlerimize yürekten teşekkürler ediyoruz. Eksilmeden ve hatta çoğalarak  yeni etkinliklerimizde  buluşabillmek dileğiyle,  
Sevgiyle, Sağlıkla, Sanatla Kalınız. 

Bursa Güzel Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu


19.01.2024

Okunma Sayısı: 327


44.221.66.130
DİĞER HABERLER

Bursa Güzel Sanatları Koruma Ve Geliştirme Derneği

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top