banner
Duyurular

Ninecim Sanatevi'nin düzenlediği, Şeref Ruhi Aydın'ın 'Kökler' isimli sergisi 25 Mayıs cumartesi günü saat 15.00'da siz değerli sanatseverlerin izlenimine sunulacaktır.


Bursa Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
Sponsorlarımız
18 Mart Çanakkale Zaferi

Çanakkale Ruhu

Yüzyıllar boyunca pek çok efsaneye konum olmuş ,Anadolu nun Ege Denizi ile kucaklaştığı bu kadim toprakların tarihimizin en büyük ve kanlı mücadelesine tanıklık etmiş olması tesadüf değildir. 
Bu mücadele neticesinde bir ulus  küllerinden  doğan Anka kuşu gibi yeniden var olmuştur. Bu mücadelenin temelinde inanç vardır, sabır vardır, ulaşılması güç bir ideali,  akıl ve cesaretle başarmış olmak vardır.
Öyle hikayeler anlatılır ki herbiri önce yürekleri sızlatır .Oradan  bedenin her hücresine ince ince işler de en son göz pınarlarından yanaklara süzülen bir damla yaş olur akar.
Bu topraklar onlarca yıl sonra bile gezip görenleri farketmeden farklı bir ruh haline sokar.  En ağır şartlarda varoluş mücadelesi vererek zaferi kucaklayan  kahramanların torunlarını  haklı bir gururla titretirken , insan olma onurunu taşıyan herkesi  tuhaf bir hissiyatla sarıp sarmalar.
İşte bu Çanakkale Ruhu dur.
Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal in manevi huzurunda saygı ile eğilirken, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

Emel Şakar 
Okunma Sayısı: 304


44.221.66.130
DİĞER HABERLER

Bursa Güzel Sanatları Koruma Ve Geliştirme Derneği

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top